Zajímavosti

Publikováno: 17.04.2017

CHŘEST SE VAŘÍ NA STOJÁKA!

Různé druhy chřestu se vaří různě. Bílý chřest je nutné nejprve oloupat. Chřest vaříme vždy tzv. na stojato - tak, aby špičky byly zcela nad vodou a vařily se jen v páře. Připravený očištěný a oloupaný chřest svážeme do svazků po 5 až 8 kusech, váha svazku by měla být přibližně půl kilogramu. Svazek vkládáme do vařící osolené vody – 1 lžička soli na 2 litry. Můžeme přidat cukr nebo lžičku másla. Bílý chřest vaříme cca 8 minut. Pokud uvařený chřest ihned neservírujeme nebo dál tepelně neupravujeme, ponoříme ho do studené vody nebo na led, aby si zachoval konzistenci i barvu.

Publikováno: 22.12.2016

NENÍ HUMIDOR JAKO HUMIDOR

Než dorazí ovoce a zelenina na Váš stůl, má za sebou spoustu kilometrů, ale také spoustu různých procedur, které podstupuje ihned po sklizni. V našich velkoobchodních chladírnách používáme moderní technologie, které ničí bakterie a etylen, který se vytváří při dozrávání ovoce a zeleniny.

Zeleninový humidor přímo na prodejně v Kunratické stodole udržuje stálou teplotu a vlhkost. Díky těmto technologiím pokračují přírodní procesy dozrávání přirozeným způsobem i nadále. Každému druhu ovoce a zeleniny můžeme věnovat při skladování péči, kterou potřebuje, což v běžných supermarketech není obvyklé. V našem humidoru je sice trochu zima, ale křupavý salát za to stojí Přijďte si vybrat.

Kontakty

kde nás najdete
kontakty
Kunratická stodola
Areál TVRZ KUNRATICE
K Libuši 1197
Praha 4 Kunratice
Otevírací doba:
Po - Pá    09:00-18:30
So    08:00-13:00
U nás můžete platit kartou.

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

MHD (zastávka autobusu Kunratická škola):
Autobusová linka BUS 165, z metra C Háje, Opatov
Autobusová linka BUS 193 z metra C Pankrác, Budějovická
Autobusová linka BUS 203 z metra C Roztyly, Háje, Budějovická

CESTA AUTEM A PARKOVÁNÍ
Najdete nás v srdci Kunratic v areálu Tvrze. Pro naše zákazníky máme připravená vyhrazená místa přímo před vchodem v ulici Za parkem nebo uvnitř areálu. Do naší prodejny vedou celkem 3 vchody.


Notice: Undefined variable: msg2 in /usr/www/clevernet/ds-2348/kunratickastodola.cz/www/application/library/template.class.php(76) : eval()'d code on line 166

Napište nám

PROVOZOVATEL France Gastronomie, s.r.o.
K Libuši 1197
148 00 Praha 4 Kunratice

E-mail: info@kunratickastodola.cz